Çınar yaprağı kürü ve faydaları

0

Çınar yaprağı kürü, vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor. Hareketsiz bir yaşam süren ve oturarak çalışan günün artı kalan kısımlarında da hareketsiz ve sporsuz geçiren kişilerin bu rahatsızlıklara yakalanma olanağının ise çok yüksek olduğu belirtiliyor. Bu rahatsızlıktan mustarip kişilerin sürekli ağrılardan yakındıkları belirtilirken, doğal ve bitkisel olan yöntemlerle romatizma ve kireçlenme gibi hastalıklarla başa çıkılabileceğini ifade ediliyor.

  • Romatizma ağrılarına iyi gelir.
  • fıtık tedavilerinde çok etkilidir.
  • Vajinal akıntılara birebirdir.
  • Saçlarda kepek oluşumunu azaltır.
  • Sedef hastalığına iyi gelir.
  • Vücutta ödem oluşumunu azaltır.

Çınar yaprağının kullanım şekli

Çınar yaprağı kürünün düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman şikayetlerde azalma sağlayacağını belirten uzmanlar, bitkinin kullanımını şu şekilde olması gerektiğini belirtiyor:
“2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. 2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır. 15 gün kullanıp 3 gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Hastalıkları nedeniyle çok fazla ilaç alanların ise bitkisel bir ürün kullanmadan önce mutlaka hekimlerine danışmaları gerekiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here