Cilt Lekeleri İçin Evde Yapılan Maskeler

0

Cilt lekeleri için satışta olan kremlerin fiyatları sizi zorlama özelliği gösterebilir.Böyle bir durumda çare evde yapabileceğiniz leke giderici maskelerdir.Ben de bu maskelerin en etkili birkaçından bahsetmeden önce leke gidermede başarılı doğal malzemelerden bahsedeceğim : Limon, Salatalık, Bal, Yoğurt, Portakal. Malzemeler bunlar olunca doğal olarak yapılan maskelerin çoğu da bu malzemeleri içermektedir.

cilt-lekeleri-icin-evde-yapilan-maskeler-1

 

1)Salatalık Maskesi

-Yarım salatalık

-1 bardak yulaf ezmesi

-1 çay kaşığı yoğurt

Salatalığı rendeleyerek yulaf ezmesi ile karıştırın. Hamur kıvamına gelmesi için yoğurdu üzerine ekleyin. Oluşan karışımı yüzünüze özellikle lekeli bölgelere yedirerek sürün. 10 dakika kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayarak durulayın. Haftada bir düzenli uyguladığınızda gelişimi göreceksiniz.Salatalığın leke gidermedeki başarısı kendini gösterecektir.

2)Kahverengi Leke Giderici Maske

-1 çay kaşığı karbonat

-3 damla limon suyu

-1 kaşık yoğurt

-1 çay kaşığı zeytin yağı

Malzemelerin hepsini bir kaba koyarak yedirerek karıştırın. Oluşan karışımı göz ve dudak bölgenize değmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 5 dakika içerisinde kuruyacaktır. Kuruduktan sonra elinizle ovalayarak ve ardından soğuk su ile durulayarak temizleyin

3)Limon kabuğu maskesi

-2 yemek kaşığı su

-2 orta boy limon

Limonların kabuklarını soyduktan sonra, bu kabukları püre haline getirin. Püre halindeki kabuklara suyu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve kuruyup gerilmesini bekleyin. Ilık ve bol suyla durulayarak temizleyin. Bu maske yüzde bulunan tüm lekeler için uygulanabilir.

cilt-lekeleri-icin-evde-yapilan-maskeler-2

 

4)Gül suyu maskesi

-1 çay kaşığı bal

-1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

-1 çay kaşığı gül suyu

Bu maske yatmadan önce uygulanır , sabah uyanıldığında bol su ile durulanır.Malzemelerin hepsi karıştırılır.Karışım boyun ve yüz bölgesine uygulanır.

 

Yazar: Öykü Bubolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here