Cilt Çatlaklarına İyi Gelen Bitkisel Yağlar

0

Merhaba sevgili okurlar, şimdiki konumuz cildimizde oluşan cilt çatlakları. Bu durum da örnek vermemiz gelirse kilo verdikten sonra oluşan çatlaklar ve hamilelik sonrası oluşan çatlaklar, bunlar için kimyasal ilaçlardan uzak durup kendimiz evde uygulaya bileceğimiz doğal ve basit olarak dışarıya fazla para vermeden kendiniz sağlıklı bir şekilde uygulayın.

Bunlar içi sizlere 3 yağ önerimiz var. Bunlardan biri E vitamini yağı, elde etmek için eczanelerden tercih edilmelidir genelde kapsül olarak paketlerde olur ve bu vitamin oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Cildin E vitamine ihtiyacı olduğunu zaten biliyoruz. Bu uygulamayı E vitamini cildin çatlak olan bölgeye sürerek masaj yapın ve yapılan masaj yardımıyla vitamini cildimiz emecek bu uygulamayı gün aşırı yaparak bir hafta sonun da çatlakların kaybolduğunu görecek siniz çatlaklar kayboluncaya kadar bu uygulamayı yapabilirsiniz cildinize ve sağlığınıza  tehdit edecek bir zararı bulunmamaktır.

2. Yağımız ise Hind yağı, bu yağ oldukça yoğun olduğu için bir damlası ile büyük  bölümü yağlı bölge elde etmiş oluruz. Hind yağı sadece çatlaklarla mücadele olarak değil cilt lekesi, kırışıklıklara iyi gelir ve saç bakımında da etkili sonuç alınır. Hind yağı ile çatlak olan bölgeye masaj yardımıyla etkili sonuç elde edebilirsiniz

3. Yağımız ise Kakao yağı, güzel bir nemlendirici olarak ta bilinen kakao yağı her gün kullanabilirsiniz hem cildinizi nemlendirecek hem de çatlaklar olan bölümü iyileştirmesini sağlayacak, yine masaj yardımı ile bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Bu uygulamaları hepsini ayna anda yapmayın elinizde hangi yağ varsa yada hangi yağı kolaylıkla elde edebilirseniz onu tercih edebilir siniz. Bu uygulamaları yapanlardan yada denemiş olup ta sonucu ne olursa olsun konu altına yorum yapabilir, yorumlar diğer okuyucular için önemlidir. Sen Farklısın ekibi sizlere sağlıklı ve mutlu günler diler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here