Çiftlerin Daha Çok Yapması Gereken 10 Şey

1

Elbette ki her çift bir ömrü boyunca birlikte yaşlanarak mutlu bir aile olmak istemektedir. Fakat bu gibi oluşumlar kendiliğinden değil her iki kişinin de çift olduğunu kabullenerek bazı fedakarlıklar ve bununla birlikte bir takım yapması gereken durumlar mevcuttur. Çiftlerin daha çok yapması gereken 10 şey başlıklı yazımızda sizlere mutluluğun yıllarca sürdürülebilmesi için en etkili konuları sunacağız.

Çiftlerin Daha Çok Yapması Gereken 10 Şey
1. Eşinizin sürekli en yakın ve onu sürekli dinleyen arkadaşı olmalısınız. Sadece ihtiyaç duyduğunda değil her an yanında olarak bunu ona hissettirmelisiniz. Özelliklede evlilikte dürüst ve doğru olmak her zaman aşkın daha yüksek bir konuma gelmesini sağlar.
2. Eşinize karşı asla kin tutma ve nefret göstergeleri sergilemeyin. Bu ayrılma durumun en ciddi durumudur. Bu nedenle güler yüzlü ve sürekli kendisine bağlı olmanız eşinizi size bağlayacaktır.
3. Birlikteliğiniz ile ilgili ve sizinle alakalı olan her konuyu eşinizle paylaşın ve kendisi içinde önemli olan her şeyi dinleyin. Maddi durumlar, akraba sorunları, gelecek ile ilgili planlar ve diğer tüm muhabbetler sizi daha iyi bir beraberlik içerisinde tutacaktır.
4. Eşinizi hiçbir zaman ihmal etmeyin ve bugün nasılsın, nasıl gidiyor, iyi misin, gerçekten her şey yolunda mı ve benzeri soruları kendisine sorarak kendinizin onun yanında olduğunu hissettirin.
5. Aşk ile bağlılık arasındaki o ince çizgiyi mutlaka bilmelisiniz. Eşinize karşı tüm davranışlarınızı sınıflandırarak her anına yönelik davranışlarda bulunmanız birlikteliğiniz açısından oldukça verimli olacaktır.
6. Evliğinizde eski tempoyu yakalayamıyor ve sorunlu bir durum oluştuğu vakit mutlaka uzman birinden destek alarak evliliğinizi ayakta tutun.
7. Bencil kelimelerden kaçınmalısınız, herhangi bir sert muhabbet veya tatlı bir tartışma da dahi “ben” kelimesini kullanmayın, bu durum eşinizi saldırgan bir hale çevirebilir.
8. Fikir farklılıkları olabilir ve eşinizi daha iyi tanımak için bu fırsatı kaçırmayın. Kendisini dinleyin ve fikirlerine saygı duyun.
9. Tartışırken eşinizin bazı tavırları hoşuna gitmeyebilir, evliliğinizi korumak adına bu durumu kısa zamanda kapatın.
10. Kadınlar iltifat ve benzeri güzel sözlerden hoşlanır, eşinizi bu konularda hiç ihmal etmeyin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here