Cana Yakın Olmak mı Yoksa Güçlü Olmak mı?

0

Karşımızdaki kişiye karşı nasıl davranılacağı; ilk olarak kişinin elindeki güce ve bu gücü nasıl kullandığına, ardından da cana yakın olup, olmadığına yönelik karar verilir. Her zaman güven duygusundan sonra oluşan bu iki boyut karşımızdaki kişi hakkında oluşan yargılarımızı belirler.

Becerisi ve yeteneği olan insanlar her zaman bizi etkiler. Bu kişiler becerilerini deneyimleri sonucunda elde etmiştir. Böyle bir konumda olan kişilerde her zaman karşısındaki kişi içinde saygı uyandırır. Başarılı ve yetenekli bir doktor, sanatçı veya sporcu gücünü uzun yıllar emek vererek elde etmiştir. Aynı zamanda kişiler bu gücü nasıl kullandığına dikkat eder. Eğer iyi bir şey için kullanıyorsa sever, kötü amaçlı ise uzaklaşır.

Bir kişinin gücü yanında, o kişinin ne kadar cana yakın, içten bir insan olduğu da önemlidir. Karşısındaki kişiye karşı empati kuruyor, içten davranıyorsa; o kişi sıcak, cana yakın biri olarak değerlendirilir. Bir kişinin cana yakın olması, ilişkilere rahatlık ve sıcaklık kazandırır. Böyle insanlar ile kurulan iletişim daha kolay olur. Bu nedenle güçlü ve cana yakın olmak; siyah ve beyaz gibi ayrılmaz kavramlardır.

Cana Yakın Olmak mı Yoksa Güçlü Olmak mı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here