Bu Yazıyı Okumadan Mutfağınızı Yenilemeyin!

0

En lezzetli yemeklerin piştiği, çocukluğumuza ya da en güzel anılarımıza götüren kokuların yükseldiği, şen kahkahalı sohbetlerin edildiği mutfaklar için özenli bir dekorasyon yapılması gerekir. Belki çok fark edilmez ama mutfak, evin en önemli noktasıdır. Bu yüzden de mutfak dekorasyonu yaparken özenli olmak gerekir. Mutfağınızı yenilemeye karar verdiyseniz, bu sese kulak verin. Sizin için can alıcı öneri ve uyarılarımız var.

1 – Mutfak dolaplarınızı yenilemek hem çok zaman alacaktır, hem kırıp dökme işleri çıkaracaktır hem de çok maliyetli olacaktır. Bu yüzden eğer dolaplarınız sağlamsa ve sadece kapakların değişmesi yeterliyse kapak değişikliğine gitmelisiniz. Karakaş Yapı ‘nın sunduğu online sistem ile son derece şık membran kapak siparişlere verebilirsiniz. Böylece mutfak dolaplarınız yepyeni olacak.

2 – Mutfak dolaplarınızın açık renklerde olması sizi korkutmasın. Bu genellikle insanların korktuğu bir durum olabiliyor. Temizliği gerçekten de zor olabilir ama eğer membran kapak tercih etmişseniz durum farklı. Dolaplarınızın ne kadar kolay temizlendiğine inanamayacaksınız. Beyaz ve mat membran kapaklarınızı nemli bez ile silmeniz yeterli. Kırmızı ve parlak da olsa durum aynı… Bu kapaklar kolay temizleniyor.

3 – Mutfak dolaplarınızın rengine ve tarzına karar verdiyseniz parke değişikliğine de gidebilirsiniz. Parke değişikliği zaten kolay ve hızlı olmaktadır. Düşünün ki bir dairenin parke döşemesi sadece yarım gün alıyor. Online sistem üzerinden mutfak dolapları kapaklarınıza uygun bir seçim ile parke siparişi verebilirsiniz. Açık renkler tercih ettiğinizde, gri ya da koyu ahşap dokulu parkeler seçebilirsiniz. Daha koyu renklere yer verdiyseniz ise parkelerinizde birkaç ton daha açığı tercih etmelisiniz.

4 – Mutfak perdeleriniz dolaplarınız ile dengede olmalı. Beyaz dolaplar için renkli fon perdeler doğru seçim olur ama renkli dolaplar için de sade perdeler tercih edilmelidir. Örneğin kırmızı mutfak dolabı ile kırmızı güllü country perde seçimi artık uzak durulması gerekenler arasında yer alıyor. Bunun yerinde sade ve düz bir tül kullanabilir, fonda ise toprak renklerini, örneğin beji tercih etmelisiniz. Dekor ürünleriniz ile de bir renk daha katabilir ve şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

resim1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here