Bir Kadın Ne Zaman Tek Başına Yaşayabilir?

1

Günümüzde artık çevrenin modernleşmesi, özgür bir toplum olmamız nedeniyle birçok bayan üniversiteye başladığı takdirde yalnız yaşamaya, hayata tek başına göğüs germeye başlamaktadır. Üniversiteden mezun olduktan sonra ailenin yaşadığı yerden farklı bir şehirde başlayan iş hayatı ile iyice yalnızlaşmaktadır.

Bir kadın kendi ayakları üzerinde durmaya başladığı ve maddi imkanlarını sağladığı takdirde tek başına yaşayabilmektedir. Ancak bu tek başına yaşama hali nereye kadar devam eder, orası kişinin kendisiyle alakalı bir durumdur.

Bir bayan tek başına yaşayabilir ama hayatının sonuna kadar ekonomik özgürlüğe sahibim diye tek yaşaması ilerleyen zamanlarda zor olacaktır. Birine değer vermek ve o kişi ile bir hayatı paylaşmak önemlidir. Hayat ilerleyen zamanlarda kişiden birçok şey alıp götürür. Tek başına yaşamak kişiyi ilerleyen yaşlarda daha fazla yalnızlaşmaya ve kendini kimsesiz hissetmesine neden olmaktadır.

Bir kadın aslında reşit olduktan sonra tek başına yaşayabilir. Ama hayat tek başına ölene kadar yaşamayı kaldırabilecek kadar basit değildir. Bu yüzden paylaşılması gerekir.

İnsanlar-Tek-Başına-Yaşayabilir

1 YORUM

  1. Benim kız kardeşime 27 yasında tek yaşamaya ayaklarının ustunde durmaya karar verdi ve yakın yerden ev tutup çalışıp özgür iradesiyle ve guveniyle yaşıyor evlenmeyide hiç dusunmuyor bir insan kendine güvenlikten sonra yasayabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here