Ayrılık Sürecini Atlatmak İçin 10 Öneri

0

Konumuz dahilinde sizlere erkekler açısından ayrılık sürecini atlatmak için 10 öneri sunacağız. Aslında her ne kadar erkeklerin daha katı olduğu dile getirilip ayrılık zamanında kızların daha duygusal olduğu ifade edilse de bu durum biraz daha farklı olabilmektedir. Çünkü erkekler yansıtmadıkları halde bile acılarını çok rahat içlerinde yaşayabiliyorlar ve bu durumu asla karşısındakine yansıtmamaktadırlar. Bu yansıtmama durumu ise tamamen erkeksel yapısı olarak kendinin yıkılmadığını ve farklı niteliklerle ifade etme durumudur. İlişkiler ne kadar güzel, ne kadar mutluluk içerisinde yaşanırsa yaşasın uzun yıllar geçmesine rağmen bazen bitebiliyor. Zor günlerin başlangıcı ve erkeklerin bunalım sendromu ise bu süreç ile birlikte start alıyor. İşte erkekler için 10 altın öneri;

İlk Olarak Dışarı Çıkmayı Deneyin

Her ne kadar sizin için böylesi zor bir durumda içinizden bir şeyler yapmak gelmiyorsa da dışarı çıkmanızda fayda var. Evde oturup duygusal şarkılar ve kederli dakikalar geçirmek yerine neşeli ortamlara girmek adına evden çıkmayı düşünmelisiniz. İlla insanların arasına karışmanıza gerek yok, yürüyüş yapıp doğayla da baş başa kalarak temiz hava alabilirsiniz. Emin olun bu size çok iyi gelecek. Sonrasında ise aşağıdaki maddeleri de gerçekleştirerek bir nebze de olsa bu acı durumdan uzaklaşabilirsiniz. Dış hayat sizi tamamen yalnızlıktan almasa da insanların nelerle uğraştığını ve hayatın halen devam ettiği kanısına vardıracaktır. Bu nedenle evde kapalı kalıp sürekli ayrılık üzerine kafanızda türlü senaryolarla yaşamaktansa çeşitli mekanlara giderek veya gezintiler sergileyerek olası durumdan çıkmanız hem ruh, hem de vücut sağlınıza iyi gelecektir.

Ayrılık sonrasında elbette ki en büyük destekçiniz aileniz olacaktır, fakat arkadaşlarınızı da yabana atmayın. Arkadaşlarınızla sinema, halı saha, cafe, konser ve benzeri birçok farklı aktiviteler de bulunarak ayrılık sürecini kafanızdan yavaş yavaş silebilirsiniz. Her ne kadar da unutmak kelimesini kullansak da elbette ki unutulacak bir durum olmadığının bizde farkındayız Fakat bu tür etkileşimler sizi daha iyiye taşıyacaktır. Öneriler olarak;

  • Sıklıkla kendinizi dışarı atın ve evde pineklemeyin.
  • Ailenizle fazladan vakit geçirin.
  • Arkadaşlarınıza zaman ayırın ve onlarla hoş vakitler geçirin.
  • Dans veya herhangi bir kursa yazılın.
  • Kimsesiz çocuklar veya yaşlı insanlara yardım edin ve bu yönde zaman geçirerek kendinizi iyi hissettirecek noktalara değinin.
  • Sakal, saç ve kişisel diğer bakımlarınızı ihmal etmeyin ve kendinizi olmadığı kadar iyi hissetmeye çalışın.
  • Ayrıldığınız kişiye ait fotoğraf, toka, kolye ve benzeri ne var ise sağdan soldan alın ortalığı temizleyin ve bunlardan uzak durmak için çöpe atın.
  • Sizi sakinleştirecek olan bitki çaylarını tercih edin.
  • Bol bol yürüyüş ve spor yapın.
  • Şüphesiz sadık olmalarıyla ilgili olarak hayvanların önemini biliyoruz, bu nedenle hayvanlarla iletişim kurmak ve onlarla ilgilenmek size iyi gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here