Aşkın Üç Yüzü

0

Hayatta herkesin yaşaması gereken, insanı canlandıran ve hayata olumlu bakmasını sağlayan bir duygudur. Aşkın tanımı, yaşattığı duygular herkesçe farklıdır. Bu yüzden belirli bir sınırlama içerisinde tutulamaz. Aşkın her zaman üç yüzü vardır. Genellikle kalıplaşan her kişinin kendince belirlediği üç düşünce içerisine yerleşir. Aşk aslında, güven, saygı ve tutkudur.

Aşk her zaman aşıkların arasındaki heyecanı tetikleyen ve tutkunun sürüp gitmesini sağlayan duygudur. Tutku, heyecan bittiğinde bence aşkta biter. Yerini sevgiye bırakır. Aşk aynı zamanda kişinin gözü kapalı birine güvenmesi ve ona saygı duymasıdır. Aşk alevliyken bitirilmesi büyük acı verir. Eğer kişilerin birbirine karşı oturmamış bir güveni varsa, ilerleyen zamanlarda büyük sıkıntı yaratabilir. Bunun yanı sıra kişilerin karşılıklı birbirlerinin düşüncelerine saygı duyması da önemlidir. Aşk yeri geldiğinde devam ettirilmesi için bir çözüm yolu aramak ve karşılıklı birbirine saygı duymaktır.

Bu yüzden her zaman birbirini tamamlayıp, bitip tükenmeyen aşkın üç yüzü vardır. Bu kriterlere dikkat edilmediğinde kişilerin aşkı da bitmeye mahkumdur.

aşkın üç yüzü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here