Anne Sütü Nasıl Arttırılır

0

Birçok anne ve hatta anne adayının bile merak etmekte olduğu anne sütü nasıl arttırılır üzerine arayışta olduğunu biliyoruz. Bizlerde bu konu üzerine sizlere net bilgiler hazırladık. Annelik duygusunun şüphesiz en güzeli olan bebeğe süt verme durumu annelerde bir takım sorunlar çıkarabilmektedir. Yeteri kadar sütün bulunmaması veya anne sütünde azalma gibi problemler annelerin en çok canını sıkan durumlardan biri olduğu gibi bebeğinde tam olarak verim alamaması durumunu oluşturmaktadır. Anne sütü bebek ile duygusal bir bağ oluşturduğundan ötürü sadece vücut sağlığı değil, aynı zamanda arasındaki ruhsal birlikteliği de meydana getirmektedir. Bu nedenle anne sütünün yetersiz kalması nadiren de olsa görülebilmektedir. Bunun nedeni ise her annenin bebeğine süt miktarı mutlaka yetmektedir. Fakat bazı durumlarda süt üretiminde azalma gibi durumlar görülebilmektedir.


Anne Sütü Nasıl Arttırılır?
Annelerin bebeklerine sadece duygusal anlamda yeterli oldukları kanısı yanlıştır. Bebeğinize gösterdiğiniz sevgi elbette ki tartışılacak bir durum değil, fakat anne sütünün artması için bebeğinizle aranızdaki sevgi bağına yönelik olduğu düşüncesi yanlıştır. Bunun farkında olan kimi annelerde hatalar yapmakta, bu hataların başlıca durumları ise hazır gıda gibi ürünlerin tüketimini yaparak sütlerinin arttırılması düşünceleri olmaktadır. Bu durum yanlış bir tercih olabileceği gibi bebeğinizin sağlığı açısından da ciddi problemler doğurabilmektedir. Anne sütünün bebeğiniz için en ideal ve en doğal besin kaynağını unutmamanız gerekir, tükettiğiniz tüm besinler ise süt kıvamında bebeğiniz tarafından tüketilmektedir.
Bu durumu her zaman göz önünde bulundurmanız sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Bunun için annenin doktor muayenesi altında ek gıdalara yönelik tercihlerde bulunması daha mantıklı olacaktır. Bebeğin tam zamanında veya daha erken doğum ile dünyaya gelmesine yönelik olarak sütün kalitesi ve miktarı belirlenmektedir. Öte yandan anne sütünün arttırılması için ise doğal besinler üzerine yönelmek en iyi tercih olacaktır. Sizler için hazırladığımız anne sütünü arttıran besinler;
• Rezene bitkisi çayı veya rezene tüketimi,
• Çeşitli baharatlar,
• Sarımsak tüketimi,
• Roka, dereotu ve maydanoz,
• Buğday ve arpa,
• Fesleğen,
• Çemen otu tohumu gibi bitkisel ürünler üzerine anne sütünü ve kalitesini arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here