Açlık Direncini Kıracak Gıdalar

0

Merhaba sevgili okurlar, açlık direncini kırmak için bu konuyu dikkatlice okumalısınız.

Yemek yediğiniz de yada birşeyler yediğiniz de çabuk mu acıkıyorsunuz yada enerji alamıyor musunuz? Beslenme vücudumuz için günün işlerle ve bedenimizin enerjisini tamamlanması için yediklerimiz çok önemlidir. Yediğimiz yemekler sağlık için de enerji bakımından vitaminli besinler olması gerekmektedir. Yediğiniz yemekler yada besinler vücudumuzun ihtiyacını karşılamak düzensiz ve dengesiz beslenme gereksiz kilo alımına kendinizi yorgun ve bitkin hissettirmeye yol açabilir ve işler de normal yaşantınız da tembellikler başlar ve bu tembellik kilo alımına yol açmaktadır.

Hayatımızda üç beyazdan uzak durmamız gerektiğini artık biliyoruz bunlar un, şeker ve tuz bunları hiç mi tüketmeyeceğiz mi tabi ki tüketeceğiz ama çok az miktarda olmak şartıyla beyaz ekmek yerine esmer un, tam buğday ve tam tahıllı ekmekler tercihiniz olsun. Çay ve kahvenizi şekersiz tüketmeye özen ve gayret gösterin, şekersiz tükettiğiniz da çay ve kahvenin gerçek lezzetini tatmış olursunuz. Tuz vücudumuz için gerekli ama çok az miktar da olası ihtiyacı gidermektedir, günde maksimum 2 gram mı geçmeyecek şekilde tüketildiğinde hiç bir zararı olmamaktadır. Fazla tuz tüketimi tansiyon gibi hastalıklara yol açmaktadır.

Dengeli beslenmek ve sağlıklı beslenmek ve aperatif  yiyeceklerle birleşince vücudumuzun dengeli  ve sizin günlük yaşam da daha enerjik ve öğünlerinizin düzenli oldun da fit bir görünüşe de sahip olabilirsiniz.

Bizi tok tutacak ve vitaminli beslenmek için nelere ihtiyacımız var? Bu soruyu herkes aklından geçirdiğini biliyoruz ve bu sorunuza  besinleri şöyle sıralayabiliriz  siyah çikolata, siyah fasulye, barbunya,mercimek, nohut, avokado, yulaf, yoğurt, greyfurt, badem, ceviz, fındık, brokoli, elma, armut, keçi boynuzu, yumurta, tarcın, yeşil kahve, yeşil çay, acı biber, karpuz, çiğ sebze, yaban mersini, kızılcık, ahududu, böğürtlen, dut, çilek ve son olarak ta sirke. Bu besinleri hayatınızda yer verdiğiniz de değişimi fark edeceksiniz dengeli ve sağlıklı beslenerek tüm hastalıkların önünü engel koymaktır. Unutmayın sen farklısın..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here