8 Mart’ta Makyaj: fikirler ve ipuçları

0

Baharın belli başlı bayramlarından birinde nazik, kadınsı bir makyaj yapmak istersiniz. Ya da belki, aksine, cesur ve cesur? Her iki durum için de toplanan seçenekler

Elbette, 8 Mart’a kadar makyaj için özel kurallar koymayacağız. Sadece görüntüye karar veremeyenlere tavsiyelerde bulunun. İki yol var: ya klasik numaralar uygulayın ya da gösterimlerden makyaj yapın.

Doğal makyaj

8 Mart’taki makyajın parlak olması gerekmez. Doğal tonların yardımıyla görüntüyü yumuşak ve yumuşak yaparsınız. Bir damla vurgulayıcı ile karıştırdıktan sonra cilde bir kapatıcı uygulayın, az miktarda krem ​​allık kullanın ve göz kapaklarınıza, pırıltılı tonlarda mat bir doku ile nötr bir temel renk ekleyin – modaya uygun bir pembe altın rengi .

Pembe aksan

Genel olarak, ilkbahar makyajındaki en belirgin renklerden biri, Topshop Unique, Emilio de la Morena, Anna Sui. Bu seçeneği tercih ederseniz, pembe gölgelere veya allıklara ihtiyacınız olacaktır.

Yumuşak ve yoğun bir kabarık göz makyaj fırçası kullanarak, ürünü bir astarla işlemden geçirilmiş göz kapaklarının üzerine dağıtın. Komple maskara makyajı,

Pembe dudaklar

Pembe dudak makyajında ​​da kullanılabilir. 8 Mart’a hazırlanırken Valentino şovundaki görüntülere bir göz atın: parlak pembe rujla yapılan tek bir aksan olmasına rağmen, modellerdeki makyaj ilkbaharda hafif ve canlı görünüyor. Mesele şu ki, sadece dudaklar oluşur (gözler ve kaşlar – makyajsız). Bu etkiyi tekrarlamak için, ruj uygulandıktan sonra dudak peçeteyle lekelenmelidir.

Kontur inme

Göz kapakları üzerinde mavi bir pus haline gelen göz çevresinin siyah dış çizgisine sahip bir Giorgio Armani makyajı, 8 Mart için başka bir seçenektir. Nazik şeftali rujunun görüntüsünü çıplak gölgeye yakın bir şekilde ekleyin.

“Kedi bakışı”

Elie Saab’ın ilkbahar-yaz gösterisinde, modeller yumuşak kedilerin ana hatlarını bulanıklaştırırken “kedi gibi ” bir makyaj gösterdi . Ancak böyle bir makyaj farklı bir şekilde yorumlanabilir – grafik oklar şeklinde.

Alt astar

Narciso Rodriguez’ten görüldüğü gibi alt göz kapağına vurgu yapan makyaj, tekrarlanması kolay bir eğilimdir: alt göz kapağını kirpik çizgisi boyunca hareket ettirin ve sonra karıştırın.

Çift ok

Sıradışı güzellik çözümleri, eğlenceli bir ruh halini vurgulamak istiyorsanız kullanışlı olacaktır. Baharın başlangıcında, çift oklar böyle “açık” bir makyaj elemanı olabilir. Onları farklı şekillerde çizebilirsiniz: ilki, okun sivri uçunu ayırmak, ikincisi de yalnızca dışından değil içeriden de astar ile grafik bir köşe çizmektir .

Şeftali Tonları Makyajı

En bahar rengi kesinlikle pembedir. Ancak, bir alternatif var. Şeftali ayrıca hassasiyetin kişileştirilmesi olarak da kabul edilir. Sadece böyle bir renk tonu alması değil, aynı zamanda bir gölge seçin – onların yardımı ile gözlerin etrafında hava pus oluşturabilirsiniz.

Parlak ruj ile makyaj

Dudaklardaki belirgin vurgu, bahar ruh haliyle çelişmez. Şarap ya da kırmızı-kahverengi bir sonbahar klasiğidir ve sulu kırmızı, akşam için harika görüntüler için bir seçenektir, ancak bu renklerin herhangi biri 8 Mart’taki makyajı mükemmel şekilde tamamlayacaktır. Bu arada, ve sulu fuşya gibi.

Peki siz hangisini seçtiniz ?

Makyajını paylaşırken #senfarklısın etiketi ile paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here