50 Yaş Üzeri Kadınlar İçin Makyaj: Adım Adım Talimat

0

Yüzün konturunu görsel olarak nasıl sıkılaştığını, kırışıklıkları gizleyip makyaj yapmadan önce cildi hazırlamayı anlatırız.

50’DEN FAZLA KADINA NE VERIR?

50 yıldır cilt önemli değişikliğe uğrar. Ve eğer erkekler kendilerini sadece yüzlerinin yeni özelliklerine götürebilirlerse, kadınların görsel olarak 10 ya da 20 yıl uzak tutmasına yardımcı olacak bazı numaralar var.

50 yıldan sonra kadınların şikayet ettiği başlıca sorunlar arasında: gözlerdeki çanta, göz çevresindeki küçük kırışıklıklar ve dudaklar, yüzdeki kontur ve koyu renkli ten renginde.

Bu nedenle, tüm bu özellikler yalnızca makyaj tekniklerini değil aynı zamanda araçları da seçerken dikkate alınır.

Örneğin, ton tonlarında sıcak tonlarda tercih yapmak daha iyidir – cilt taze görünüyor ve dinlenmiş. Ve bir makyaj gözü için mat tonları daha iyi, çünkü parlatıcı ile “kaz pençeleri” vurgulanabilir. Gözün iç köşesine ve kaşın altına ufak bir parlaklık eklenebilir.

50 YAŞ ÜZERI KADINLAR IÇIN MAKYAJ: ADIM ADIM TALIMAT

  1. Makyaj yaparken, dekoratif kozmetik kullanmadan önce cildi hazırlamak çok önemlidir. Her şeyden önce, dikkatli olun: cildi pamuklu bir diskle serinletici bir tonik ile temizleyin, daha sonra yüzün tamamı için krem, peynir altı suyu veya tereyağı ve göz kremi uygulayın. Balsam, hijyenik ruj veya dudak yağı ile dudaklarınızı parlatın.

Yüz kremleri emildikten sonra, makyaj tabanının az bir miktarını deriye yayın: örneğin, Shu Uemura PorEraser. Böyle bir tabaka gözenekleri gizlemek, kırışıklıkları yumuşatmak ve ultraviyole ışınlara karşı korunmak için yardımcı olacaktır.

Parmaklarınızı kullanarak tonunuzu yüzünüze yayın, onları noktalayın ve sonra makyaj süngeri sürüş hareketleriyle dışarı yayın. İnce bir kaplamayla hafif tonlama kremleri kullanın: örneğin Armani Luminious Silk.

2. Hafif krem ​​veya sıvı düzeltici gözlerin altındaki alanı, nazolabial kıvrımları, ağzın köşelerinin altındaki alanı vurguluyor. Koyu bir düzelticiler ile, elmacık kemiklerinin alanını biraz karartın. Üst diş seviyesinde olduğundan emin olun ve alçaltmayın – daha sonra bir kaldırma etkisi elde edersiniz. Yüzün oval bir yüzünü taklit etmek için gerekirse, çenenin altındaki ve alt çenenin kemerlerinin altındaki alanı koyulaştırın.

3. Hafif alanlarla başlayarak sünger yardımı ile düzelticilere kama hareketleriyle basınız. Göz çevresindeki alanı ve diğer ışık alanlarını tamamen bulanıklaştırdıktan sonra, karanlık düzelticiye gidin. Bu sırayla hareket ederek yüzünüzdeki kirin sünger üzerinde açık ve koyu bir düzeltici karıştırmasından kaçınırsınız. Böyle bir kremanın konturunun doğal görünmesini sağlamak için düzelticilerin sınırlarını tamamen bulanıklaştırdığınızdan emin olun. Bunu yapmak için aynadaki yüzü her yönden dikkatlice inceleyin.

4. Kaldırma makyaj grafiksel gözleri elemanları (hat net bakmak ve yüzyılın eşitsizliği vurgulamak olmaz) kullanımını önlemek, bunun yerine oklar yardımıyla gözlerini vurgulamak, hafif pus oluşturmak için bir kalem kullanmak en iyisidir.Tüm üst mukozayı, aralıklı alanı boyayın ve kirpikler boyunca ince bir çizgi çizin.Ardından, kurşun kalem şeklinde küçük bir doğal fırça ile hattın üst sınırını bulanıklığa karıştırın.

5. Saten gölgeleri, hareketli çağın genelinde, orbital çizginin, gölgeler renginden daha koyu olan mat gölgelerle hafif bir bulutla altı çizildi. Onları görsel olarak daha yoğun hale getirmek için kaşlarınızı bir kurşun kalemle renklendirin.Kirpikleri siyah mürekkep ile sıkın.

6. Canlandırıcı tonlarda – çilek, şeftali, mercan ruj kullanın. Ayrıca, yanaklardaki elmalara, alnın yan yüzeylerine, burun köprüsüne ve gölgesine fırça veya süngerle eklenerek taze ve uyumlu bir görüntü oluşturulabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here