2019 Dr. Martens’teki bollock’lar

0

Bunlar şimdiye kadar yayımlanan en serseri Dr. Martens olabilir.

Martens botları – ya da daha iyi bildikleri gibi, Doktorlar – uzun zamandır açgözlü ve asi gençlerin üniforması olmuştur. 1960’daki kuruluşlarından bu yana, kültürlerarası eğilimli gençlerin üniforması önemli ölçüde değişti, ancak sıkı bağcıklı Dr. Martens botlarının ayaklarının üzerine sıkıca ekileceğini garanti edebilirsiniz.

Başlangıçta işçi sınıfı İngilizler tarafından çelik parmaklı dayanıklılıkları için değerli olan botun temyizi, 70’lerin ortalarında kendilerini statükodan ayırmak isteyen haklarından mahrum edilmiş serserilere doğru kaydırdı. Clash’ın her üyesi Dr. Martens’i giydi ve Sex Pistols’un uçucu basçısı Sid Vicious da öyle yaptı. Slits’ten Vicious’ eski ev arkadaşı Viv Albertine kez anlattı Dazed ‘diye Dr. Martens giyen başladı nedeni, o kadar çok kavgaya beni.’,

Bugün, Dr. Martens şu ana kadarki en ‘punk’ tarzı olanı başlatıyor: Sex Pistols temalı Dr. Martens. Evet, doğru duydun. 1975-1978 arasında aktif olan punk grubu, yeni top patlayan botların arkasındaki ilham kaynağı; Çok doğal görünen bir yakınsama, bunun gerçekleşmemiş olmasına şaşırdık. (Özellikle Johnny Rotten’in kirli Lucre için iyi belgelenmiş hazırlığı düşünüldüğünde ).

Bu gözde tasarımları incelemek için videoyu izleyin (izlemek için buraya tıklayın.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here